Sramota - osjećaj nekonstruktivnih


Naše društvo vjeruje da bi stid ljudi s težine i onda oni gube na težini, postati zdravije i bolje pratiti svoje tijelo. A ipak - moramo biti iskreni debelih ljudi, pozvati pik pik - gusta bi trebao znati da su debeli. I nezdravo.
Ispada da postoji čvrsto uvjerenje - ako ljudi znaju da neće stati gubitnik, to će ih prisiliti da reforme. Sram ih prisiliti da se do uma i vidyazykatysya od loših navika. Štoviše, to se odnosi na sve aspekte ljudske osobe, i težine je samo jedan primjer. No, vrlo intuitivno i čini vas čuditi.


Svatko zaslužuje voljeti sebe kao cjelinu i tijela posebno. Zapravo, sramota ne pomaže postići rezultate. Sram me boli. Ako osoba mrzi svoje tijelo, zadnje što će učiniti - je da se brine o njemu.
Važno je napomenuti da pretile ne znači bolest. Prije svega, koliko ljudi će težiti velikoj mjeri ovisi o genima. Te brojne studije pokazuju da u prosjeku, ljudi s težine žive dulje od onih čija težina je normalna. Stoga, čak i čudi da optužbe desetljeća žena (i djevojaka, au novije vrijeme muškarci) i astronomske iznose novca troši na dijeti (što 95% neučinkovit) još uvijek nisu razubedyly društvo da nema smisla da se riješi problem konjicu iznenada, koji je zapravo poznato je li problem.


Trenutno, postotak ljudi nezadovoljni svojim tijelom, koji pate od poremećaja prehrane (bulimija, anoreksija, "Teško opijanje" prejedanje) i maltretiranja zbog prekomjerne tjelesne težine je veći u odnosu na sve prethodne povijesti. Čini se da je sve odgovara samo onima koji u prehrani poslovanju. Ironično.
Bolje bi bilo kada bi se ljudi bore ne zbog težine, a slijedi zdravlje. Ljudi bilo težine bi korisno zdrave uravnotežene prehrane (ne prehrane i adekvatne hrane, omogućujući vam da se osjećate dobro i voditi aktivan život). Ljudi svih korisnih težine pokreta. A ako škola tinejdžeri otrovati jednog od kolega, ispravan zaustaviti progon, a ne govoriti o tome što je dijete i sam kriv, a mogao izgubiti težinu. Nakon ljevičare je štetan ne samo za žrtve, to šteti srce i agresora, te svjedoke.

Ako je naše društvo je zabrinut za zdravlje svojih članova, sramota - najgora alat za postizanje ciljeva. Bilo bi obratiti pažnju na one koji sramoti - kako na pojedince i na korporacije. Koje prednosti žele izvući? Zašto oni napadaju ljudi prekomjerne tjelesne težine? Možda činjenica da su oni sami se dogoditi nešto slično. Možda su se bojali da će sami postati žrtva ovog stava. Iako je, vjerojatno, da je dobit. U SAD-u, promet beauty industriji (od čega je usmjeren na održavanje normalne tjelesne težine) 15 milijardi dolara godišnje.

U isto vrijeme, mi znamo da je prekomjerna tjelesna težina povećava yyazytsirnist mnogih bolesti. Epidemija pretilosti vjeruje da će ubiti tisuće ljudi svake godine u razvijenim zemljama. Što mogu reći ljudi su sada težiti više nego u prethodnom razdoblju, ali i žive duže. Težina razlikuje od svih ostalih faktora nisu toliko utjecati na ljudsko zdravlje, kao što možda mislite, čitanje sjajan časopise i gledajući reklame na TV-u (i internet). Tjelesna aktivnost ima znatno veći učinak od stoke. Mišićav i dobra koordinacija znatno važnije od normalne težine. U punoj ljudi trebaju vježbe, ali ne i za mršavljenje, već i za zdravstvene beneficije. Kao osoba s normalnom težinom. I svi su, bez obzira na težinu, jest voljeti sebe, zaštititi druge i platiti manje pozornosti na oglašavanje stvara ništa, ali je kompleks manje vrijednosti.